Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej w Dębicy

Dębica jest gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyły zawodniczki, władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej i władze miasta.

 

Na zawody przyjechało 8 siatkarskich drużyn juniorek z całej Polski, w tym dwie z Podkarpacia: Szóstka Mielec i San – Pajda Jarosław. Podczas ceremonii otwarcia burmistrz miasta Mariusz Szewczyk powitał wszystkie zawodniczki, władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, parlamentarzystów i oficjalnie otworzył zawody. Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej powierzyły Dębicy organizację finału Mistrzostw, po ubiegłorocznym sukcesie organizacyjnym zawodów Młodzików i Młodziczek w tej dyscyplinie sportowej.
W pierwszym dniu rywalizacji mecze rozegrały między sobą drużyny: San – Pajda Jarosław z Energetykiem – Poznań oraz LTS Legionovia z Budowlani Łódź i od razu wzbudziły wiele emocji wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Ambasadorem Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej został Krzysztof Ignaczak – reprezentant Polski w tej dyscyplinie sportowej, który po pierwszych meczach stwierdził, ze poziom rozgrywek jest bardzo wysoki. Krzysztof Ignaczak od wielu lat wspiera inicjatywy związane ze sportem na Podkarpaciu, podkreślał, że Dębica ma dobre obiekty sportowe, dzięki, którym można przeprowadzać tak poważne przedsięwzięcia jak ogólnopolski finał Mistrzostw w Piłce Siatkowej.

Krzysztof Ignaczak poprowadził również trening z młodymi adeptami piłki siatkowej. Podczas konferencji prasowej z udziałem władz województwa podkarpackiego miasta i gminy Dębica, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, burmistrz wręczył Krzysztofowi Ignaczakowi prezent za objęcie patronatem tego wydarzenia. Finał Mistrzostw Polski to spore przedsięwzięcie organizacyjne. Rozgrywki rozpoczęły się 4 kwietnia na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i będą trwały 5 dni. Największe emocje czyli mecz
o trzecie i pierwsze miejsce zaplanowano w niedziele o godzinie 10. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Comments are closed.