Modernizacja lodowiska

Modernizacja hali lodowiska w Dębicy była głównym tematem konferencji, która z udziałem władz miasta odbyła się w dębickim Ratuszu. Podczas spotkania burmistrz podkreślił, że remont rozpocznie się we wrześniu tego roku i nie będzie kolidował w zajęciach hokeja, ani jazdy figurowej.

 

Bez problemu z lodowiska będą mogli korzystać dorośli, jak i dzieci oraz grupy szkolne ze swoimi opiekunami. Modernizacja nie będzie jednak przeprowadzona z takim rozmachem, jak zakładano wcześniej. Samorządu nie stać na tak kosztowną inwestycję. Klubom sportowym bardzo zależało na dodatkowych szatniach i takie szatnie na pewno się pojawią. W okresie letnim, lodowisko jest wyłączone, mrożenie tafli rozpocznie się we wrześniu i zaraz na początku roku szkolnego będzie można z lodowiska korzystać.

Remont rozpocznie się od maszynowni, a następnie szatni. Taflą lodowiska ekipa remontowa zajmie się w kwietniu 2019 roku. Cały projekt ma być wykonany tak, by w przyszłości będzie można było dokonywać dalszej przebudowy hali. Koniec prac przewidziano na 2020 rok. Pochłoną one 13, 5 mln zł, z czego 5 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, resztę zabezpieczy miasto.

Comments are closed.