„Moje Nowe Kwalifikacje”

40 adeptów sztuki kucharskiej, kelnerskiej oraz fryzjerskiej otrzymało dyplomy mistrzowskie i czeladnicze w ramach projektu
„Moje Nowe Kwalifikacje”. Program dydaktyczny zrealizowała fundacja Antoniego Kamińskiego Educare et Servire, a środki na jego realizację pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

 

W projekcie „Moje Nowe Kwalifikacje” udział wzięły zarówno młode, jak też dorosłe osoby. Dzięki wsparciu finansowemu
z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego prawie stu pięćdziesięciu uczniów otrzymało możliwość zdobycia tytułu czeladniczego i mistrzowskiego w zawodzie kucharza, kelnera i fryzjera. Kurs w ramach projektu „Moje Nowe Kwalifikacje” to przede wszystkim zajęcia praktyczne, uczniowie odbyli ponad 600 godzin szkolenia pod okiem mistrzów sztuki kucharskiej, kelnerskiej i fryzjerskiej. Jak podkreślali nauczyciele, adepci wykazali się ogromnym zaangażowaniem i po otrzymaniu tytułu czeladnika lub mistrza są odpowiednio wykwalifikowani i z pewnością znajdą zatrudnienie w salonie fryzjerskim czy restauracji.

Projekt realizowany przez fundację jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na fachowców, których zdaniem Tomasza Czopa dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy na Podkarpaciu obecnie brakuje w naszym regionie. Dzięki programowi osoby dorosłe o niskich kwalifikacjach mają szansę na zdobycie lub uzupełnienie umiejętności zawodowych i w przyszłości na znalezienie pracy. Uroczyste wręczenie dyplomów zakończyła kolacja przygotowana przez nowowykwalifikowanych kucharzy. Obecnie trwa nabór do drugiej edycji programu pod hasłem „Moje Nowe Kwalifikacje 2”, mogą wziąć w nim udział mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy ukończyli 15 rok życia. Więcej informacji na temat naboru znajdziecie Państwo na stronie internetowej fundacji pod adresem www.educare.pl.

Comments are closed.