Czy to napisała Dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym?

Kontrowersyjny wpis na facebooku Anny Wilczyńskiej Dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Dębicy będący polemiką z księdzem profesorem Pawłem Bortkiewiczem podczas której osoba podpisana Jej nazwiskiem użyła sformułowania,
że „Dla takich ludzi uruchomienie komór gazowych ma sens”. Radni Stefan Bieszczad , Piotr Chęciek oraz Michał Maziarka są oburzeni opublikowanymi słowami i takie wypowiedzi uważają za skandaliczne.

 

Na facebooku osoba podpisana jako Anna Wilczyńska prowadziła polemikę z księdzem profesorem Pawłem Bortkiewiczem, który napisał, że działania promujące prawa zwierząt w gruncie rzeczy są ostatecznie wrogie człowiekowi. W odpowiedzi na ten wpis Anna Wilczyńska zamieściła na swoim profilu następującą wypowiedź: „Dla takich ludzi uruchomienie komór gazowych ma sens”.
Takie sformułowanie wzbudziło ogromne oburzenie i zdziwienie radnych Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Dębickiego oraz Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Piotr Chęciek – Radny Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości nie może uwierzyć , że osoba pełniąca stanowisko publiczne – Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy , mogłaby napisać takie słowa. Uważa, że to jest niedopuszczalne i skandaliczne.

Radni Prawa i Sprawiedliwości oczekują od Starosty wyjaśnień w tej sprawie. Zamieszczone słowa są karygodne i jeżeli okazałoby się, że Ich autorką jest rzeczywiście Dyrektor Wydziału Edukacji Anna Wilczyńska to zdaniem radnego Stefana Bieszczada oraz radnego Piotra Chęćka w stosunku do tej Pani powinny zostać wyciągnięte daleko idące dyscyplinarne konsekwencje służbowe łącznie
z natychmiastowym zwolnieniem Jej z pracy. Stefan Bieszczad radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej podkreślał również , że Anna Wilczyńska została dyrektorem Wydziału Edukacji z rozdania partyjnego , podobnie jak wiele innych osób w Starostwie.

Anna Wilczyńska przebywa obecnie na urlopie macierzyńskim, ale jak się dowiedzieliśmy Andrzej Reguła Starosta Powiatu Dębickiego wysłał zapytanie do Pani Wilczyńskiej czy to Ona jest autorką tego wpisu na facebooku. Starosta Andrzej Reguła w rozmowie
z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR nie wyklucza wyciągnięcia konsekwencji służbowych w stosunku do Anny Wilczyńskiej, w przypadku potwierdzenia, że jest autorką tych haniebnych słów na facebooku, ale zaznacza, że obecnej sytuacji nie ma specjalnie możliwości prawnych ponieważ Pani Anna Wilczyńska przebywa na urlopie macierzyńskim. Z kolei Stefan Bieszczad Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego wyraźnie poruszony i oburzony tym haniebnym wpisem uważa, że w przypadku potwierdzenia, że autorką tych słów jest Anna Wilczyńska – Starosta Andrzej Reguła powinien pomimo wszystko podjąć jak najszybciej, jednoznaczne działania zmierzające do zwolnienia tej Pani z funkcji dyrektora Wydziału Edukacji nawet kosztem ewentualnych odszkodowań….Radni Prawa i Sprawiedliwości oczekują dogłębnego wyjaśnienia tej sprawy. Jeżeli okazałoby się, że te kontrowersyjne i haniebne wpisy rzeczywiście są autorstwa Pani Anny Wilczyńskiej to nie wyobrażają sobie, żeby taka osoba nadal pełniła funkcję Dyrektora Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Do sprawy powrócimy na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.