Noc w Muzeum Regionalnym w Dębicy

Już po raz jedenasty Muzeum Regionalne w Dębicy włączyło się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów. Podczas imprezy między innymi odbył się wernisaż wystawy Ryszarda Paprockiego „Oblicza sztuki”, a wszystkie ekspozycje można było oglądać za darmo. Organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

 

Tegoroczna Noc Muzeów w Dębicy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców naszego powiatu, jak też gości z innych regionów Polski. Odwiedzający mieli możliwość za darmo obejrzeć wszystkie stałe wystawy Muzeum Regionalnego. Nie zabrakło też licznych atrakcji dla najmłodszych – organizatorzy przygotowali piaskownice archeologiczną, w której młodzi poszukiwacze odkrywali skarby, miedzy innymi monety oraz biżuterię. Podczas imprezy dzieci mogły również poznać życie średniowiecznych wojowników, nauczyć się sztuki kowalstwa, a także walki mieczem i strzelania z łuku. W ramach Nocy Muzeów odbył się także wernisaż wystawy Ryszarda Paprockiego pod hasłem „Oblicza sztuki”.

Goście mogli nie tylko zobaczyć instalacje przestrzenne artysty na terenie muzeum, ale również poznać jego obrazy oraz zdjęcia murali, które tworzy na całym świecie. XI Noc Muzeów w Dębicy to z pewnością kolejna udana impreza w naszym mieście, ciesząca się jak co roku dużym zainteresowaniem dębiczan. Pogoda dopisała i zarówno dzieci, jak też dorośli mogli nie tylko obejrzeć interesujące eksponaty, ale także poszerzyć swoją wiedzę, a wszystko to w formie edukacyjnej zabawy. Niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnej Nocy Muzeów za rok.

Comments are closed.