Nowe miejsca noclegowe

Dwadzieścia nowych miejsc dla osób bezdomnych uruchamiane jest w dębickim Domu Brata Alberta przy ul. Sandomierskiej. Pierwsze mrozy sprawiły, że o nocleg i wyżywienie pyta coraz więcej osób.

 

W schronisku im. Brata Alberta oddano do użytku trzecie piętro placówki, na którym będzie mogło zamieszkań 20 osób. W schronisku działającym od 4 lat w zaadaptowanym na ten cel byłym hotelu robotniczym mieszka już 80 osób. Jak mówi Anna Wójcik, prezes dębickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, która prowadzi schronisko, dach nad głową znajdują tu ludzie starsi
i schorowani, którzy nie mają szans na wyjście z bezdomności. W placówce przygotowanych jest dodatkowych 30 miejsc, ale brakło pieniędzy na wyposażenie.

O miejsca dla swoich mieszkańców pytają m.in. gminy, które mają obowiązek zapewnienia schronienia bezdomnym ze swojego terenu. W dębickim Domu im. św. Brata Alberta osoby bezdomne mają zapewnione posiłki, czyste łóżko, pokoje wyposażone w podstawowy sprzęt, telewizor i dostęp do internetu. Na każdym piętrze budynku znajduje się kuchnia i pralnia. Osoby zamieszkujące ten dom są zobowiązane do trzeźwości, muszą dbać o porządek, do sprzątania korytarzy wyznaczane są dyżury. W codziennych czynnościach mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanych opiekunek.

Comments are closed.