Tanie, niskoczynszowe mieszkania w Dębicy? – propozycja Mateusza Kutrzeby

Budowa 100 nowych, niskoczynszowych mieszkań – to jedna z propozycji Mateusza Kutrzeby kandydata Prawa i Sprawiedliwości na fotel burmistrza Dębicy. Bloki z lokalami przeznaczonymi głównie dla młodych rodzin miałyby powstać między innymi przy ulicy Paderewskiego, Krasickiego oraz na osiedlu Matejki.

 

O budowie tanich lokali mieszkalnych w naszym mieście samorządowcy mówią już od kilku lat. W Dębicy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami powstaną mieszkania w ramach rządowego programu „Mieszkanie +”, ale to z pewnością nie rozwiąże problemu wszystkich, zwłaszcza młodych ludzi, którzy chcieliby mieć własne lokum. Mateusz Kutrzeba kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Dębicy zaproponował wybudowanie bloków z niskoczynszowymi mieszkaniami na gruntach miejskich. Jako miejsce lokalizacji tych nieruchomości radny wskazuje cztery działki.

Program budowy niskoczynszowych mieszkań zgodnie z pomysłem Mateusza Kutrzeby jest adresowany przede wszystkim do młodych rodzin, których nie stać na to, aby wziąć kredyt i kupić mieszkanie na wolnym rynku. Lokale te miałyby wielkość od 40 do 55 metrów kwadratowych, a szacowany koszt ich wynajmu wraz z ratą kredytu, według wstępnych kalkulacji wyniósłby około 18 zł za metr kwadratowy. Lokatorzy po 20 latach mogliby przejąć na własność lokal w którym mieszkają.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza zwraca również uwagę na konieczność utworzenia funduszu na remont miejskich budynków komunalnych oraz rozbudowę i modernizację obecnych lokali socjalnych, które znajdują się przy ulicy Mościckiego
i Reymonta. Podczas spotkania Mateusz Kutrzeba poruszył także temat realizacji w Dębicy programu „Mieszkanie +” . Zdaniem radnego, aby jak najszybciej zostały wybudowane bloki w ramach tego rządowego projektu należy usprawnić współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Od wtorku 11 września mieszkańcy, którzy będą chcieli spotkać się i porozmawiać z kandydatem na burmistrza, będą mogli to zrobić w Biurze Wyborczym Mateusza Kutrzeby na Rynku w Dębicy przy tzw. „ulicy ciasnej”.

Comments are closed.