Nowoczesny sprzęt w ZS nr 2

Klocki LEGO wraz z oprogramowaniem, drukarka 3D, nowoczesne mierniki i oscyloskopy, ława optyczna, tor powietrzny – to nowoczesny sprzęt, który pozwala uczniom Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego nie tylko kształcić się na wysokim poziomie, ale też osiągać sukcesy w przedmiotowych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

W ubiegłym roku, w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia w Powiecie Dębickim”, zmodernizowano i doposażono pracownie elektryczną, elektroniczną, informatyczną, a także fizyczno-astronomiczną w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy. Placówka otrzymała między innymi projektory, tablice interaktywne i akademickie, 21 komputerów wraz z oprogramowaniem, nowoczesne klocki LEGO do programowania, drukarkę 3D oraz sprzęt niezbędny do dokładnych pomiarów i badań zjawisk fizycznych. Koszt wszystkich urządzeń wyniósł ponad pół miliona złotych, a środki pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego
i wkładu własnego Powiatu Dębickiego.

Łącznie, w trakcie mijającej kadencji, samorząd na rozwój szkolnictwa ponadgimnazjalnego w naszym regionie przeznaczył 7 200 000 złotych. Nowoczesny sprzęt w dębickim „Kwiatku” używany jest nie tylko na lekcjach, ale także podczas dodatkowych zajęć edukacyjnych. Wielokrotnie urządzenia wykorzystywane były przez uczniów również przy realizacji zadań konkursowych na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Zdaniem kadry pedagogicznej i uczniów kupiony sprzęt i wyposażenie pracowni sprawiają, że zajęcia w szkole są dużo atrakcyjniejsze, dostosowane do europejskich standardów i zapewniają kształcenie na zdecydowanie wyższym poziomie.

Comments are closed.