Nowy komendant Straży Pożarnej w Dębicy

Młodszy brygadier Marcin Radzik został nominowany na komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Obowiązki szefa strażaków w naszym powiecie na razie pełnił będzie przez okres dwóch miesięcy, zanim nastąpi stała nominacja.

 

Marcin Radzik swoją służbę w straży pożarnej rozpoczął w 1998 roku nabywając umiejętności w Szkole Aspirantów w Poznaniu. Dwa lata później kontynuując zaocznie naukę na studiach w Szkole Głównej Służby Pożarniczej pracował już w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Dębicy i od tamtej pory niezmiennie, wspólnie z innymi strażakami dba o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Zapytaliśmy nowego komendanta jak wspomina i ocenia swoją dotychczasową pracę w straży pożarnej? Młodszy brygadier na razie pełni obowiązki komendanta przez okres dwóch miesięcy – to normalna praktyka w służbach mundurowych. Po tym czasie Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej może nadać Marcinowi Radzikowi stałą nominację lub wybrać do pełnienia tej funkcji „kogoś” innego.

Nowy szef jest pełen zapału do pracy i ma wiele pomysłów na zarządzanie Jednostką Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, ale szczegółów nie chciał nam zdradzić. Podkreśla jednak, że strażaków pod jego dowództwem nie czekają żadne radykalne zmiany. Przypomnijmy, że poprzedni szef Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy starszy brygadier Wojciech Buszek został odwołany po 13 latach z funkcji Komendanta Powiatowego w czerwcu bieżącego roku, a jego obowiązki przejął wtedy Roman Merchut, którego z dniem 3 sierpnia na stanowisku zastąpił z kolei Marcin Radzik.

Comments are closed.