Obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego

Mszą św. w kościele pw. św. Jadwigi w Dębicy rozpoczęły się uroczystości z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas uroczystości odsłonięta i poświęcona została tablica upamiętniająca bohaterskie kobiety ziemi dębickiej walczące o niepodległość Polski.

 

Msza święta w intencji bohaterów walczących o wolną Polskę z udziałem stowarzyszeń kombatanckich, harcerskich, władz miasta
i powiatu dębickiego odbyła się w kościele św. Jadwigi w Dębicy. Słowo Boże do wszystkich zebranych wygłosił ksiądz Ryszard Piasecki – proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy. Tablicę pamięci Kobiet Ziemi Dębickiej odsłoniły kpt. Izabela Podhalańska i ppor. Wiesława Pawlus.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Maciej Małozięć, wiceprezes okręgu Tarnów Światowego Związku Żołnierzy AK, który podczas uroczystości po mszy św, podkreślał, że ta tablica jest dedykowana wszystkim kobietom, które w czasie II wojny św. były bohaterkami dnia codziennego. Mariusz Szewczyk – burmistrz Dębicy podkreśla, że organizacja tego typu przedsięwzięć wpływa na kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Uroczystości zakończyły się składaniem wiązanek kwiatów przez przedstawicieli stowarzyszeń kombatanckich, władz miasta i powiatu dębickiego pod tablicą upamiętniającą bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego.

Comments are closed.