Odznaczenia dla zasłużonych krwiodawców

W Dębicy uroczyście świętowano 60 – lecie zorganizowanego krwiodawstwa w Polsce i 15 – lecie nadania imienia Anny Jenke dla Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Zespole Szkół Ekonomicznych.

 

Uroczystości w Zespole Szkół Ekonomicznych rozpoczęły się od przekazania sztandaru dla szkolnego klubu HDK PCK. Licznie uczestniczyli w nich zaproszeni działacze klubu, młodzież szkolna, samorządowcy, a także Ci którzy od wielu lat ofiarnie oddają krew. To oni zdaniem Zbigniewa Szurka – przewodniczącego Honorowych Dawców Krwi w Dębicy zasługują na najwyższe uznanie dlatego wręczono im odznaczenia i wyróżnienia. Wśród nich znalazł się Stanisław Hędras, który przez 40 lat swojego życia oddał 98 litrów krwi. Podsumowano też XVII edycję konkursu „Potrzebna krew – Twoja także” – jej wynik to 505 000 ml krwi oddanej przez członków 10 szkolnych klubów HDK w powiecie dębickim w ciągu 11 miesięcy 2018 roku.

Za prowadzenie tej szlachetnej misji podziękowano Alicji Lipie – prezes i twórczyni szkolnego koła HDK w Zespole Szkół Ekonomicznych, która założyła ten klub 22 lata temu z innymi zasłużonymi krwiodawcami. Alicja Lipa jest nauczycielką, sama oddaje krew i zachęca do tego swoich uczniów. Podczas uroczystości nie brakowało również podziękowań z rąk zaproszonych gości dla Janusza Bieniasza, Prezesa Oddziału Rejonowego PCK oraz Krzysztofa Góreckiego, Dyrektora ZSE w Dębicy. Jubileusz uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Comments are closed.