Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy i Farmaceutów

Dębica była gospodarzem Mistrzostw Polski w Pływaniu Lekarzy i Farmaceutów.  Impreza została zorganizowana na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

W uroczystym rozpoczęciu mistrzostw uczestniczyły władze miasta i powiatu, przedstawiciele wszystkich okręgowych Izb Aptekarskich oraz Samorządów Lekarskich, a także Otylia Jędrzejczak – mistrzyni olimpijska, która objęła patronat nad zawodami.
Przy brawach zgromadzonej publiczności zawodnicy wmaszerowali na obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Dębicy. Mistrzostwa Pływania Lekarzy odbywają po raz czternasty, po raz pierwszy do rywalizacji dołączyli farmaceuci. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia, podczas którego lekarze z farmaceutami wzięli udział w zawodach pływackich była dr farm. Lucyna Samborska – prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Rzeszowie.

Podobnego zdania był także lekarz medycyny Janusz Bieniasz, który Mistrzostwa Pływania Lekarzy w Dębicy organizuje po raz czternasty. Zawody swoim patronatem objęła mistrzyni olimpijska – Otylia Jędrzejczak, która zarówno lekarzom i farmaceutom życzyła dobrej sportowej rywalizacji i podkreślała, że to tutaj na basenie w Dębicy ustanawiała swoje rekordy pływackie. W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu lekarzy i farmaceutów, którzy zmierzyli się na dystansach: 50, 100, 200 metrów w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym.

Niektórzy też ze swoimi dziećmi wzięli udział w sztafecie rodzinnej. Ogólnopolskie zawody to znakomita promocja Dębicy i obiektów sportowych. Zawodnicy jak i mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak podkreślali, że dla każdego sportowca ważna jest suplementacja. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach stanęli na podium. Dekoracji farmaceutów dokonała prezes Podkarpackiej Rady Aptekarskiej Lucyna Samborska, a lekarzy – lek.med. Janusz Bieniasz.

Comments are closed.