Opłatek Duszpasterstwa Ludzi Pracy

Jak co roku Solidarność Ziemi Dębickiej wraz z Duszpasterstwem Ludzi Pracy przy Parafii Miłosierdzia Bożego zorganizowała spotkanie opłatkowe. W programie uroczystości znalazła się msza święta oraz wspólne kolędowanie w Sali Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, księża wprowadzili poczty sztandarowe, które licznie uczestniczyły w nabożeństwie.W mszy św. wzięli udział: parlamentarzyści, władze regionu Solidarności, Marszałek Województwa Podkarpackiego, władze miasta i powiatu. Słowo Boże skierował do przybyłych – ksiądz Antoni Bielak – proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Prośby o Ojczyznę podczas mszy świętej przedstawił Waldemar Cieśla – kierownik oddziału Solidarności w Dębicy.
Po nabożeństwie zaproszeni goście odmówili modlitwę obok obrazu księdza Jerzego Popiełuszki. Tam wspólnie odśpiewali pieśń. W sali w podziemiach kościoła organizator spotkania Waldemar Cieśla powitał zaproszonych gości.

Tego typu spotkania opłatkowe odbywają się od 1984 roku. W spotkaniu uczestniczył także szef Małopolskiej Solidarności Wojciech Grzeszek. Co roku w spotkaniu opłatkowym Duszpasterstwa Ludzi Pracy i Solidarności w Dębicy, uczestniczy Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, który podkreślał, że bardzo sobie ceni tego typu przedsięwzięcia. Wszyscy zaproszeni goście, samorządowcy, kierownicy oddziałów Solidarności z różnych miast połamali się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Comments are closed.