Osiem medali dla Soul – Dance z Dębicy

Międzynarodowy sukces zespołu tanecznego Soul – Dance z Dębicy. Tancerki formacji podczas Mistrzostw Europy w Genui we Włoszech zdobyły osiem medali. We wrześniu wezmą udział w Tanecznych Mistrzostwach Świata w Pradze.

 

Tancerki zdobyły sukcesy indywidualnie i zbiorowo: I miejsce dla najlepszej formacji, I miejsce dla najlepszej mini- formacji. Wśród dziewczynek, które wykonały występ solowy jest mistrzyni i wicemistrzyni Europy. Są medale za duety. Edyta Mędrek – Śliwa właścicielka i choreograf Szkoły Tańca Soul – Dance podkreśla, że sukcesy młodych tancerek to zasługa ich ogromnej pracy, talentu
i determinacji, a także praca instruktorów i choreografów, z którymi szkoła współpracuje. Pomysły na choreografie jak i też projekt kostiumów to wynik wielkiego zaangażowania szkoleniowców zespołu Soul – Dance. Najbardziej utytuowaną młodą tancerką z Dębicy, która przywiozła 4 medale z Mistrzostw Europy jest dziewięcioletnia Karolina Olszewska. Za swoją solówkę , w której odgrywa rolę dyrygenta, w kategorii dziecięcej do 11 lat otrzymała tytuł wicemistrzyni Europy.

Karolina specjalizuje się w stylu tańca, który nazywa się Schow – Dance. Karolina zdobyła III miejsce za duet w którym występowała wspólnie z koleżanką Amelią Szałęgą. Mistrzynią Europy w kategorii dziecięcej została 11 – letnia Kaja Borowiec. Utytuowane zostały też tancerki w kategorii juniorek czyli od 12 – 15 lat. Nadia Śliwa i Oliwia Szela zdobyły brązowy medal za piękny taneczny duet. Edyta Mędrek – Śliwa podkreśla, że bez udziału sponsorów wyjazd na Mistrzostwa Europy byłby niemożliwy. Przed tancerkami ze Szkoły Tańca Soul – Dance kolejne wyzwania. We wrześniu te najlepsze, z grupy reprezentacyjnej pojadą na Mistrzostwa Świata do Pragi.

Comments are closed.