Ósmy piłkarski Noworoczny Turniej Charytatywny

Kilkanaście drużyn piłkarskich, w tym zespoły oldboyów oraz przedstawicieli samorządu Miasta Dębicy i Województwa Podkarpackiego wzięło udział w VIII (ósmym) Charytatywnym Turnieju Noworocznym zorganizowanym na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu
i Rekreacji w Dębicy.

 

Międzynarodowy Noworoczny Turniej Piłkarski organizowany przez Bogdana i Tadeusza Filipków już na stałe wpisał się w kalendarz imprez charytatywnych w Dębicy. Podczas turnieju sprzedawane były cegiełki, licytowano również liczne przedmioty, a znaczną część dochodu z imprezy przekazano dla Karolinki Migały, która choruje na niezwykle rzadką chorobę chondrodysplazję punktową, a jej leczenie jest trudne i kosztowne. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy wspierali również sportowców – tym razem zbierano pieniądze dla Zbigniewa Płaszewskiego byłego piłkarza Wisły Kraków i reprezentanta Polski w Piłce Nożnej, który zmaga się z ciężką chorobą nowotworową.

Już na początku imprezy samorządowcy, a także Zespół Ludowy MORSY przekazali na ręce rodziców dziewczynki znaczną kwotę pieniędzy przeznaczoną na pomoc w leczeniu. W tym roku o puchar burmistrza Mariusza Szewczyka rywalizowało aż 8 drużyn: Biograd Na Moru z Chorwacji, drużyna oldboy-ów Igloopolu i Wisły Kraków oraz reprezentacje województwa Śląskiego i Świętokrzyskiego,
a także zespół Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. W meczu otwarcia zmierzyli się Artyści z Samorządowcami z naszego regionu, a w finale Odra Wodzisław pokonała trzy do zera drużynę gospodarzy, czyli Catering Staf z Urzędem Miasta.

Wszyscy uczestnicy imprezy podkreślali, że wynik tej rywalizacji jest sprawą drugorzędną, a najistotniejszy jest szczytny cel tej imprezy oraz wspólna dobra zabawa i sportowa rywalizacja w duchu fair play. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy nie zabrakło również kibiców, którzy chętnie dopingowali wszystkie drużyny, a także wsparli finansowo chorą dziewczynkę oraz byłego piłkarza Wisły Kraków. Takie imprezy organizowane w naszym mieście już od wielu lat po raz kolejny pokazują, że dębiczanie nie tylko kochają sport i dobą zabawę, ale mają też wielkie serca i chętnie pomagają osobom potrzebującym.

Comments are closed.