VIII Raut Niepodległościowy zorganizowała Wspólnota Ziemi Dębickiej

Impreza patriotyczna podczas której miedzy innymi rozstrzygnięto konkurs „Niepodległość jest z nas”, wysłuchano koncertu zespołu „Trebunie Tutki” i śpiewano pieśni patriotyczne. Fundatorem wszystkich nagród jest Stefan Bieszczad – prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej, który uważa, że taka forma konkursu zdecydowanie trafia do dzieci oraz młodzieży i jest też elementem edukacyjnym ponieważ kształtuje postawy patriotyczne u młodych ludzi.

 

Podczas Rautu Niepodległościowego podsumowano także konkurs o nagrodę Sapere Aude na najlepszą pracę dyplomową związaną tematycznie z ziemią dębicką, którego organizatorem było Katolickie Centrum Edukacji Kana, a fundatorem nagród pieniężnych dla autorów najlepszych prac był także Stefan Bieszczad Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej. Stefan Bieszczad Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej oraz Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego zwracał uwagę na ogromną wartość wolności, którą możemy cieszyć się od wielu lat i piękną polską historię z której podobnie jak z samego faktu, ze jesteśmy. Podczas Rautu o najważniejszych wartościach i przede wszystkim o patriotyźmie rozmawiali wszyscy zaproszeni Goście.

Tradycyjnie już Raut zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. To była już ósma edycja Rautu Niepodległościowego organizowanego w Dębicy przez Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej, będąca podobnie jak w latach ubiegłych lekcją historii oraz oryginalną formą wspólnego świętowania i wyrażania radości z tego, że żyjemy w wolnym i niepodległym kraju.

Comments are closed.