Otwarcie przedszkola Baltima Montessori

W budynku fabryki mebli Sekwoja otwarto przedszkole. Placówka powstała dzięki funduszom unijnym. Dyrekcja poprzez zabawę, naukę tańca i śpiewu stawia na rozwój artystyczny swoich podopiecznych.

 

Otwarcie przedszkola nie mogło odbyć się bez symbolicznego przecięcia wstęgi. W uroczystościach uczestniczyły dzieci, ich rodzice oraz przedsiębiorcy. W tym dniu nie zabrakło atrakcji dla dzieci, przed budynkiem mogły pobawić się w przygotowanym specjalnie dla nich bajkowym miasteczku. W salach gościła muzyka, śpiew i zabawy przygotowane przez Anetę Berczyk – Bąk. W Przedszkolu Baltima Montessori nie ma typowych zabawek, zabawki wykonane są głównie z drewna.

Podczas dnia otwartego rodzice mogli zapoznać się jak wygląda placówka i jakimi metodami prowadzone są zajęcia. Jak podkreśla dyrektor placówki Agnieszka Panek przedszkole Baltima Montessori kładzie nacisk na swobodny rozwój dzieci, wspieranie ich spontaniczności, twórczości i rozwój muzyczny. Przedszkole powstało dzięki funduszom Unii Europejskiej. Całe wyposażenie kosztowało 1 000000 zł.

Comments are closed.