Otwarte Mistrzostwa Dębicy Amatorów w Tenisie Stołowym

Ponad czterdziestu zawodników wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Dębicy Amatorów w Tenisie Stołowym. Sportowcy zmagali się w czterech kategoriach wiekowych: juniorów, seniorów, old boy-ów oraz weteranów. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Kępa i Stowarzyszenie Dziesiątka w Dębicy.

 

Tradycyjnie w Szkole Podstawowej Nr 10 na początku roku odbywają się Otwarte Mistrzostwa Dębicy Amatorów w Tenisie Stołowym. Impreza cieszy się dużym zainteresowanie ze strony mieszkańców i co roku miłośnicy tej dyscypliny sportu spotykają się, aby nie tylko sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z innymi, ale przede wszystkim, żeby dobrze bawić się, aktywnie spędzając wolny czas. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy turnieju rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: juniorów, seniorów, old boy-ów
i weteranów. W tym roku zrezygnowano z kategorii „samorządowców” z powodu małego zainteresowania zawodami przedstawicieli naszych władz. Zapytaliśmy organizatorów skąd pomysł organizacji Otwartych Mistrzostw Dębicy Amatorów w Tenisie Stołowym?

W tym roku zawodników-amatorów było nieco mniej niż w poprzednich edycjach, jednak jak twierdzą organizatorzy frekwencja i tak była bardzo duża. Poziom turnieju był bardzo wysoki, rywalizacja zacięta, a niektóre zagrania niezwykle widowiskowe zdecydowanie mogły podobać się kibicom. Każdy z uczestników chciał znaleźć się na podium jednak wszyscy zgodnie podkreślali, że zgłosili się do turnieju, nie tylko ze względów sportowych, ale także po to, żeby spotkać się ze znajomymi i aktywnie spędzić czas wolny. Wszystkie mecze rozegrane podczas turnieju sędziowane były przez młodzież, która skrupulatnie liczyła punkty poszczególnych zawodników.
Na zwycięzców czekały pamiątkowe puchary, medale i drobne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Comments are closed.