Otwarte Mistrzostwa Mażoretek w Gminie Dębica

Ponad 800 dziewcząt z kilkunastu miast województwa Podkarpackiego, Małopolskiego i Lubelskiego wzięło udział w kolejnych Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo-Wschodniej Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek. Impreza już po raz kolejny została zorganizowana w Pustkowie-Osiedlu.

 

Po raz siódmy Gmina Dębica została wybrana na gospodarza eliminacji do Mistrzostw Polski Mażoretek. Podobnie, jak w latach ubiegłych konkurs rozpoczęła kolorowa, taneczna parada wszystkich uczestniczek przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Dębica. Dziewczęta biorące udział w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo-Wschodniej Mażoretek rywalizowały zarówno zespołowo, jak też solowo prezentując różne techniki tańca i przemarszu. Wszystkie zawodniczki podzielone zostały na cztery kategorie wiekowe: przedszkolaków, kadetek, juniorek i seniorek. Organizatorzy i gospodarze Mistrzostw nie ukrywali zadowolenia z tak dużej frekwencji wśród uczestniczek – w tym roku do Pustkowa-Osiedla na turniej przyjechało niemal dwa razy więcej dziewcząt niż podczas ubiegłorocznej edycji.

Wszystkim występom przyglądało się profesjonalne jury, sędziowie wystawiali swoją niezależną punktację oceniając każdy element tańca i przemarszu. Jurorzy zwracali uwagę nie tylko na umiejętności techniczne dziewcząt i poprawnie zaprezentowane figury taneczne, ale także na wszystkie błędy, pomyłki i nieczysto wykonane elementy całego układu. Zespoły i solistki oprócz oceny końcowej otrzymały także szczegółowe wyniki z informacjami nad czym muszą jeszcze popracować i jakie elementy tańca powinny poprawić przed kolejnymi turniejowi zmaganiami.

W tym roku patronat honorowy nad Otwartymi Mistrzostwami Polski Południowo – Wschodniej Mażoretek objął wójt Stanisław Rokosz, który w rozmowie z naszymi reporterami nie ukrywał, że występ młodych artystek zrobił nam nim duże wrażenie i jest pełen podziwu dla umiejętności oraz talentu dziewcząt biorących udział w tegorocznym konkursie. Gminę Dębica w zawodach reprezentowało aż 70 młodych tancerek startujących w różnych kategoriach wiekowych. Nasze reprezentantki wypadły bardzo dobrze – grupa mażoretek
z zespołu Inspirado zdobyła pierwsze miejsce wśród przedszkolaków w klasie Baton Scena, seniorki zwyciężyły w kategorii Flaga,
a dziewczęta z Image Dance pokonały swoje rywalki we wszystkich grupach wiekowych w kategorii SHOW.

Comments are closed.