Pierwsze Karty Seniora rozdane

Trzydziestu dębickich seniorów otrzymało Ogólnopolskie Karty Seniora, które upoważniają do zniżek w wielu firmach i sklepach na terenie całej Polski. Dzięki podpisanej przez włodarzy miasta umowie do programu może dołączyć każdy mieszkaniec Dębicy, który ukończył 60 rok życia.

 

W ubiegłym tygodniu miasto podpisało porozumienie z krakowskim Stowarzyszeniem MANKO przystępując tym samym do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, która upoważnia jej użytkowników do zniżek w całym kraju. Jako pierwsi Karty otrzymali seniorzy
z placówek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jednak Kartę Seniora może otrzymać każdy dębiczanin, który ukończył 60 rok życia. Jest to kolejna inicjatywa włodarzy wspierająca aktywizację osób starszych. Przypomnijmy, że mieszkańcy naszego miasta mogą też korzystać z Dębickiej Karty Seniora, którą wydano już ponad czterystu osobom. Ogólnopolską Kartę Seniora honoruje ponad 1200 firm i sklepów na terenie całej Polski.

Mieszkańcy naszego miasta, którzy dołączą do programu będą mogli uzyskać zniżki między innymi na zakup sprzętu medycznego, czy na korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych. Karta respektowana jest również w wielu sanatoriach, klubach fitness, a także restauracjach, cukierniach i kawiarniach w naszym kraju. Do akcji dołączyły także cztery dębickie firmy, jednak zdaniem pomysłodawców projektu liczba regionalnych przedsiębiorstw w najbliższym czasie z pewnością powiększy się. Zatem Karta to kolejny trafiony pomysł, z której mamy nadzieję chętnie będą korzystali nasi seniorzy. Wszyscy chętni, którzy chcieliby uzyskać taki dokument mogą składać wnioski w Dębickim Domu Seniora przy ulicy Rzeszowskiej 15.

Comments are closed.