Pierwszy Pacjent w Latoszynie

Po prawie 80 latach udało się reaktywować Uzdrowisko w Latoszynie. Zakład Przyrodo-Leczniczy przyjmuje już pierwszych pacjentów na zabiegi rehabilitacyjne.

 

Po wielu latach starań Gmina Dębica uruchomiła Przychodnię na terenie Uzdrowiska w Latoszynie. To pierwszy budynek w ramach całego kompleksu, którego budowa rozpoczęła się w 2016 roku. Obiekt jest przestronny, wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, a fizjoterapeuci już przyjmują pierwszych pacjentów. Zakład oferuje między innymi zabiegi elektrolecznictwa
i fizykoterapii. Wykonywane tu będą również masaże i ćwiczenia z rehabilitantami. Latoszyn to także jedno z czterech uzdrowisk
w Polsce, w którym pacjenci będą mogli skorzystać z kąpieli w wodach siarczkowych wykorzystywanych do leczenia różnych schorzeń dermatologicznych oraz neurologicznych, ortopedycznych i reumatologicznych.

Wszystkie zabiegi świadczyć będzie Zakład Rehabilitacji Leczniczej Rehnowa z Pustkowa-Osiedla. Z rehabilitacji w przyszłości po zawarciu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia będą mogli skorzystać wszyscy pacjenci po wcześniejszym otrzymaniu skierowania od lekarza specjalisty. Natomiast dla Gminy Dębica rada uchwaliła „Program Profilaktyki Zdrowotnej”, dzięki któremu mieszkańcom tego regionu wystarczy tylko skierowanie od lekarza rodzinnego i już mogą uzyskać pomoc w Przychodni Zdrojowej. Pacjenci powinni jednak pamiętać nie tylko o pozytywnych aspektach takiego leczenia, ale również o przeciwwskazaniach zdrowotnych.

Pacjenci powinni jednak pamiętać nie tylko o pozytywnych aspektach takiego leczenia, ale również o przeciwwskazaniach zdrowotnych. Pierwszy pacjent, który rozpoczął terapię w Zakładzie Przyrodo-Leczniczym w Latoszynie, nie ukrywał zadowolenia, że dzięki powstaniu tego kompleksu nie będzie musiał wyjeżdżać do innych miast w Polsce, aby korzystać z takiej formy leczenia.
Otwarcie Przychodni to pierwszy etap realizacji całego kompleksu Uzdrowiska w Latoszynie. Obecnie trwa już budowa krytego basenu w którym wykorzystywane będą wody siarczkowe. Gmina Dębica na ten cel otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 6 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Comments are closed.