Podkarpacka Nagroda Gospodarcza

Po raz siedemnasty odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” i Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. Wśród laureatów znalazły się firmy z Dębicy.

 

Uczestnicy Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” i Programu Certyfikującego „Smaczne bo Podkarpackie” zaprezentowali się przed prawie tysięczną publicznością w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym w Jasionce koło Rzeszowa. Wydarzenie to było świetną okazją do pokazania wciąż poszerzającego się wachlarza unikatowych produktów oraz nowoczesnych usług firm z regionu, które dynamicznie rozwijają się, wychodząc na rynek ogólnopolski i zagraniczny. Uroczystą Galę rozpoczął Paweł Zając – prezes Centrum Promocji Biznesu, który w swoim wystąpieniu podkreślał, że na Podkarpaciu jest coraz szersze grono przedsiębiorców, którzy świadomie i z determinacją realizują swoje wizje ekspansji lokalnego biznesu.

Wydarzenie organizowane jest rokrocznie przez Centrum Promocji Biznesu przy współpracy z marszałkiem województwa podkarpackiego oraz wojewodą podkarpackim. Wśród 150 znakomicie funkcjonujących firm, które walczyły o wyróżnienia w kilku kategoriach, wybór był trudny. Ocenione zostały firmy mikro, małe i duże. W kategorii duża firma rodzinna uhonorowano Olimp.
W imieniu zarządu nagrodę odebrał wiceprezes Rafał Jedliński. Kapituła po raz kolejny dostrzegła, że przedsiębiorstwo produkuje suplementy diety i witaminy najwyższej jakości w oparciu o wyselekcjonowane surowce i najnowocześniejsze technologie. Przedsiębiorstwa otrzymywały także nagrody za innowacyjne produkty. Olimp za produkt magnezowy z witaminą D3 i K3. Nagrodę tą odebrał dyrektor ekonomiczny firmy Olimp – Henryk Cieśla.

Kapituła dokonała również oceny usług realizowanych przed poszczególne firmy. Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” otrzymała nagrodę w kategorii Mobilne Centrum Szkoleniowe. Nagrodę odebrała Aleksandra Małozięć – manager ds. Komunikacji Korporacyjnej. Aleksandra Małozięć podkreślała, że tego typu nagrody są motywacją do dalszej pracy i poszukiwania coraz lepszych, innowacyjnych produktów oraz przedsięwzięć.
W programie certyfikującym eksperci sprawdzili ponadto, które z produktów spożywczych Podkarpacia spełnia najwyższe normy jakościowe. Laureaci nagrody „Smaczne, bo Podkarpackie” zorganizowali swoje stoiska w holu Centrum Kongresowo – Wystawienniczego w Jasionce Certyfikat za pierogi ze szpinakiem otrzymała firma Mateo z Dębicy. Prezes firmy Mateo odebrał nagrodę także w kategorii firma 20 – lecia oraz certyfikat „Smaczne, bo podkarpackie” za pierogi z kapustą i grzybami.Nad tegoroczną galą patronat honorowy objął marszałek senatu Stanisław Karczewski. Dla zgromadzonych gości wystąpili: zespół Blues Perspective Band oraz Kabaret OT.TO.

Comments are closed.