Podpisano umowę na budowę basenu zdrojowego

W Przychodni Zdrojowej w Latoszynie odbyło się podpisanie umowy na budowę basenu zdrojowego. Będzie to trzeci basen z wodami siarczkowymi w Polsce.

 

W lasach latoszyńskich, niemal w tym samym miejscu, co w XIX i na początku XX wieku odradza się Uzdrowisko. Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz już w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia rozpoczął starania o budowę przychodni w Latoszynie. Teraz ta inwestycja stała się faktem. W budynku o powierzchni 900 metrów kwadratowych znajdują się pomieszczenia rehabilitacji i gabinety lekarskie. Umowę na budowę basenu rehabilitacyjnego z wykorzystaniem wód siarczkowych podpisał Stanisław Rokosz, wójt Gminy Dębica z prezesem Zarządu Texom Pawłem Stochmalem. Gmina Dębica pozyskała 6 mln zł ze środków europejskich na 4 projekty dotyczące rozbudowy Uzdrowiska Latoszyn.

Dzięki wykorzystaniu potencjału endogenicznego powstanie nie tylko basen rehabilitacyjny, ale także tężnia, pijalnia, miejsce muzykoterapii i ścieżki ruchowe. Nowe obiekty powstające w ramach rozbudowy Uzdrowiska Latoszyn mają przyciągnąć kuracjuszy nie tylko z powiatu dębickiego, ale i z całej Polski. W Przychodni Zdrojowej, która będzie działać od lipca tego roku mają być zatrudnieni: lekarze, pielęgniarki, specjaliści – baleontolodzy oraz pracownicy techniczni.

Comments are closed.