Pokoje zagadek – rozrywka dla dociekliwych i inteligentnych

Share Lock – tak się nazywa pokój, który powstał w kamienicy przy ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie. Zadaniem uczestników zabawy jest rozwiązanie zagadek umożliwiających wyjście. Założycielami Pokoju Zagadek są dębiczanin Jakub Kulig i pochodzący z Sanoka Przemysław Koncewicz.

 

Jak tłumaczy Jakub Kulig Grupa znajomych, przyjaciół zostaje zamknięta w specjalnie zaprojektowanym tajemniczym pokoju. Mają 45 minut na to, by znaleźć klucz i się z niego wydostać. Tylko pozornie wydaje się to bardzo łatwe. W rzeczywistości czeka ich rozwiązanie serii zagadek logicznych, skojarzeniowych, matematycznych, haseł, łamigłówek, równań i szyfrów.

Podczas zabawy liczy się spostrzegawczość, spryt, dociekliwość, kreatywne myślenie, cechy przywódcze. Pokój trzeba dokładnie przeszukać, by trafić na właściwy trop. W rzeszowskiej kamienicy są trzy pokoje zagadek. Jeden z nich inspirowany jest inspirowany serią o Jamsie Bondzie. W tej samej kamienicy zostały utworzone dwa kolejne pokoje

Do pokoju zagadek przyjeżdżają wycieczki szkolne z całego wojewóztwa podkarpackiego. Mają frajdę, gdy zamknięci w pomieszczeniach znajdą klucz i potrafią się uwolnić. Jakub Kulig wie, że dobrze zrobił zakładając taki biznes.

Comments are closed.