Polonia Semper Fidelis

Ponad 200 muzyków wzięło udział w przesłuchaniach konkursowych tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej
i Patriotycznej Polonia Semper Fidelis. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: dzieci od dziewięciu do trzynastu lat, młodzieży do lat osiemnastu oraz dorosłych.

 

Już po raz 29 w Dębicy odbył się Ogólnopolski Festiwal Polonia Semper Fidelis. Soliści, duety i tercety, a także zespoły oraz chóry prezentowały swoje umiejętności na scenie śpiewając utwory wyrażające miłość do Boga i Ojczyzny. W tym roku festiwal był wyjątkowy ze względu na jubileuszowy rok odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystkim występom przysłuchiwało się profesjonalne jury
w składzie: Jan Michalak, Alicja Płonka, Sylwia Wygonik i Lena Goleń. Jurorzy w swojej ocenie kierowali się nie tylko umiejętnościami wokalnymi i instrumentalnymi wykonawców, ale również interpretacją i zrozumieniem utworu oraz ogólnym wyrazem artystycznym.

Zgodnie podkreślali, że poziom tegorocznego festiwalu był wysoki, a wybór zwycięzców niezwykle trudny. Wykonawcy pomimo stresu wykazali się pełnym profesjonalizmem, a swoim talentem dostarczyli publiczności wiele wzruszeń i okazji do refleksji. Ostatecznie po burzliwych naradach jurorzy przyznali pierwsze miejsce w kategorii dziecięcej Julii Roman. Wśród młodzieży najlepsza okazała się Julia Zielińska, a w kategorii dorosłych jury wyróżniło Aleksandrę Stawarz. Podczas festiwalu przyznawana jest również nagroda Grand Prix, która w tym roku trafiła do Gabrieli Golec z Tarnowa.

Comments are closed.