Połowa kadencji parlamentarzystów

Za nami dwa lata pracy obecnego Parlamentu. Zatem czas pierwszych rozliczeń i podsumowań. Co udało się zrobić obecnym posłom
i senatorom dla naszego miasta i regionu? Z jakich przedwyborczych zobowiązań na razie nie wywiązali się? Jak ich praca wpłynęła
na rozwój gospodarczy Województwa Podkarpackiego? – sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

W październiku bieżącego roku minęło 2 lata działalności Sejmu VIII Kadencji i rządu premier Beaty Szydło. Flagowym projektem Prawa i Sprawiedliwości zrealizowanym zgodnie z przedwyborczymi obietnicami jest program Rodzina 500+. Ze wsparcia finansowego już od ponad roku korzystają najuboższe rodziny w całej Polsce. Kwota przeznaczona dla rodzin z naszego powiatu w roku 2017 wyniosła ponad 94 miliony złotych. Dzięki staraniom naszych parlamentarzystów udało się również pozyskać liczne dotacje dla szkół Powiatu Dębickiego. Prawie pół miliona złotych otrzymały placówki oświatowe w ramach programu „Aktywna Tablica” na zakup tablic interaktywnych do szklonych pracowni, które zdecydowanie podniosły jakość i atrakcyjność kształcenia dzieci i młodzieży w naszym regionie. Wsparcie otrzymały również kluby sportowe w powiecie dębickim.

Wiele obiektów sportowych przez ostatnie dwa lata zostało odnowionych dzięki środkom Ministerstwa Sportu i Turystyki, a w planach są kolejne inwestycje między innymi przebudowa lodowiska w Dębicy oraz realizacja pomysłu radnego Pawła Ochaba czyli budowa bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół Zawodowych numer 1 w Dębicy. W naszym mieście- jak podkreślają parlamentarzyści Prawa I Sprawiedliwości realizowany będzie również program Mieszkanie +, dzięki któremu młodzi dębiczanie będą mieli w końcu szanse na własne cztery Katy.

Jak zapewnia poseł Kazimierz Moskal półmetek pracy tego rządu i parlamentu to nie koniec zmian i reform jakie planują zrealizować parlamentarzyści Prawa Sprawiedliwości nie tylko w naszym regionie , ale przede wszystkim w całek Polsce. Czy wszystkie zmiany uda się wprowadzić i czy lepiej będzie żyło się mieszkańcom naszego powiatu, przekonamy się po kolejnych dwóch latach pracy tego rządu oraz posłów i senatorów z naszego regionu. Do podsumowań tej kadencji parlamentu jeszcze wrócimy na antenie PTVR.

Comments are closed.