Pomagamy Marlenie Matłok

Mieszkańcy Latoszyna, parafia oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” organizują pomoc dla cierpiącej na raka Marleny Matłok. Koszty rehabilitacji i opatrunków są bardzo wysokie, a kobieta nie jest w stanie pracować.

 

Marlena Matłok to wyjątkowa, ciepła i mądra osoba, z pokorą i godnością znosząca chorobę. Od kilkunastu lat choruje na raka czerniaka, rok temu objawy nasiliły się, przez co porusza się na wózku. Ma czwórkę dzieci, kilka lat temu rozstała się z mężem i sama mieszka
z dziećmi w domu w Latoszynie. Co dwa tygodnie rodzice zawożą ją na klinikę do Warszawy. Jest zaskoczona pomocą, która otrzymała od wielu osób. Wymienia proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Latoszynie, który kupił jej między innymi węgiel na zimę, pracowników Urzędu Gminy Dębica, sąsiadów, nauczycieli i rodziców uczniów ze szkoły w Latoszynie, do której uczęszczają jej dzieci. 20 tysięcy euro kosztuje terapia za granicą, dzięki której będzie miała szansę na wyleczenie.

Siłę do walki z chorobą daje jej literatura, sama pisze, ale także maluje i jak twierdzi bawi się kolorami. Pani Marlena nie poddaje się, jest pełna optymizmu, radości i wiary w to, że będzie zdrowa. Na stronie internetowej „Pomagamy Marlenie ” są dwa konta na które można wpłacać pieniądze.
Konto nr 71 1240 4807 1111 0010 7792 2314 z dopiskiem „dla MarlenyMatłok” przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych ”Nowe Możliwości”
2) konto nr 71 1020 4955 0000 7302 0097 4683 koniecznie z dopiskiem „Marlena Matłok” przy CARITAS bank PKO BP I O/Tarnów
Zarówno Stowarzyszenie jak i Caritas nie pobierają prowizji od wpłat – oznacza to, że przekazana wpłata w pełnej wysokości trafi do Marleny.

Comments are closed.