Pomysł rewitalizacji placów zabaw w Dębicy

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Paweł Ochab złożył wniosek do burmistrza o dofinansowanie rewitalizacji dębickich placów zabaw. Zgodnie z projektem rajcy środki w kwocie 100 tysięcy złotych rocznie byłyby wystarczające na ten cel.

 

W okresie wiosenno-letnim osiedlowe place zabaw w naszym mieście tętnią życiem, jednak wiele z tych miejsc wymaga gruntownej modernizacji, są zniszczone, a znajdujące się na ich terenie urządzenia przestarzałe i nie spełniają obecnie obowiązujących europejskich standardów. W trosce zarówno o jakość i atrakcyjność dla dzieci, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo radny chciałby jak najszybciej odnowić i unowocześnić te obiekty. Na początku roku miasto na wniosek radnego Pawła Ochaba starało się o dofinansowanie Otwartych Stref Aktywności z budżetu Ministerstwa Sportu. W ramach rządowego programu miały powstać trzy takie miejsca wyposażone w siłownię, sprawnościowy plac zabaw oraz strefę relaksu. Jednak Dębica, niestety nie spełniła koniecznych wymagań
– dochód na jednego mieszkańca okazał się zbyt wysoki i pieniędzy na ten cel nie udało się pozyskać.

W zaistniałej sytuacji radny Paweł Ochab na ostatniej sesji Rady Miejskiej wyszedł z kolejną inicjatywą w sprawie rewitalizacji istniejących już w mieście, zniszczonych placów zabaw. Zdaniem Pawła Ochaba w początkowym okresie na modernizację placów zabaw można byłoby przeznaczyć środki, które wcześniej zostały zabezpieczone na budowę Otwartych Stref Aktywności. Pomysł radnego Pawła Ochaba, jak najbardziej powinien zostać zrealizowany, o ile oczywiście znajdą się środki na ten cel. Mamy zatem nadzieję, że burmistrz przychyli się do tego wniosku i najmłodsi mieszkańcy Dębicy będą mogli bezpiecznie i w atrakcyjnych miejscach spędzać czas na świeżym powietrzu, korzystając z nowoczesnych urządzeń do zabawy i rekreacji.

Comments are closed.