„Poranek z tatą” wzbudził kontrowersje

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej doszło do wymiany zdań między niektórymi radnymi, a wiceburmistrzem Dębicy
Wojciechem Iwasieczko. Wymiana zdań dotyczyła organizacji imprezy Poranek z tatą, podczas której prezentowana była broń dla dzieci.

 

To radny Piotr Michoń zwrócił uwagę, że kilkuletnim dzieciom nie powinno dawać się do ręki pistoletów. „Poranek z Tatą” to cykliczna impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury, adresowana do najmłodszych widzów i ich rodzin. W niedzielne poranki wyświetlane są filmy, dzieci mają spotkania z przedstawicielami służb mundurowych. Niedzielny poranek, podczas którego żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prezentowali broń kilkuletnim chłopcom wzbudził wiele konrowersji.

Wojciech Iwasieczko -wiceburmistrz Dębicy, który zarządza instytucjami kultury w mieście nie rozumie oburzenia wielu osób,
które uczestniczyły w tym spotkaniu. Wiceburmistrz podkreślał, że broń jest atrybutem każdego żołnierza. Według zapewnień wiceburmistrza Wojciecha Iwasieczki, spotkanie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej podobało się zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Tego typu pogadankami na temat wojskowości zainteresowane są także szkoły.

Comments are closed.