Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Uroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy. W trakcie gali nagrodzono nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową.

 

Gospodarzami tegorocznych Powiatowych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Domu Kultury „Kosmos”, byli pracownicy Zespołu Szkół nr 2 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy.

Uroczystości poprowadził Jarosław Markiewicz – nauczyciel Zespołu Szkół nr 2, który bawił żartami zgromadzoną publiczność. Dzień Edukacji Narodowej był okazją do uhonorowania tych pedagogów, którzy w tym roku pomyślnie zdali egzamin i zdobyli tytuł nauczyciela mianowanego. Wśród nich była nauczycielka matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym Dorota Wnęk. Pani Dorota ma swoje sposoby, aby uczniowie polubili tak trudny przedmiot jakim jest matematyka.

Pośród nauczycieli, którzy otrzymali nagrodę starosty była Monika Kuczyńska – biolog ucząca w pierwszym Liceum Ogólnokształcącym. W tym roku jej uczeń Jaromir Hunia otrzymał srebrny medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej. Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej kilkunastu uczniów odebrało również Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2017/2018. To uhonorowanie wysiłku, jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.

Comments are closed.