Pożegnanie dyrektor Małgorzaty Wajdy

Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, radni pożegnali dyrektor Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – Małgorzatę Wajdę. Instytucja, którą kierowała do tej pory była nadzorowana przez samorząd województwa.

 

Specjalne podziękowania za wieloletnią pracę i nadzorowanie wielu inwestycji złożył dyrektor Małgorzacie Wajdzie – Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz przewodniczący Sejmiku – Jerzy Cypryś. Małgorzata Wajda z ramienia Urzędu Marszałkowskiego nadzorowała Modernizację Wałów Przeciwpowodziowych na rzece Wisłoka. Inwestycja ta ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Dębicy. W powodzi z maja 2010 roku ucierpiały nie tylko sąsiadujące z rzeką firmy, ale i mieszkańcy, którzy musieli opuścić swoje domy. Poziom wody na rzece o 3 metry przekroczył stan alarmowy. Modernizacja wałów przeciwpowodziowych to inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od wielu lat.

Dzięki nowej transzy unijnych funduszy dla Podkarpacia i staraniom radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefana Bieszczada, prace rozpoczęły się w 2016 roku. Małgorzata Wajda jest teraz dyrektorem spółki Wody Polskie i nadal będzie z ramienia tej spółki nadzorowała rozpoczęte inwestycje. Wały są podnoszone do wysokości około półtora metra. Bezpieczeństwo ma zapewnić budowa trzech nowych odcinków wałów oraz rozbudowa dwóch już istniejących, Modernizacja wałów będzie trwać do września tego roku.

Comments are closed.