Protesty przeciwko budowie obwodnicy

Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego mieszkańcy Woli Mieleckiej protestowali przeciwko budowie obwodnicy przebiegającej przez ich miejscowość. Wśród radnych wywiązała się ostra dyskusja.

 

Mieszkańcy przychodząc na sesję z transparentem: „Nie!!! dla obwodnicy w Woli Mieleckiej” chcieli zamanifestować swój sprzeciw dla budowy tej inwestycji i przedstawić swoje racje. Jednak przewodniczący Sejmiku Jerzy Cypryś nie udzielił im głosu. Stefan Bieszczad
– przewodniczący Komisji Gospodarki podkreślił, że takich komitetów, które protestują jest więcej i trzeba wysłuchać wszystkich racji mieszkańców regionu. Na sesji Sejmiku obecna była posłanka Platformy Obywatelskiej, Krystyna Skowrońska. W związku z protestami mieszkańców na Sejmiku doszło do ostrej wymiany zdań między posłanką, a przewodniczącym Gospodarki Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stefanem Bieszczadem. Radny Bieszczad chciał, aby sprawę budowy obwodnicy w Woli Mieleckiej przedyskutować na osobnym spotkaniu mieszkańców z Zarządem Województwa.

Posłanka domagała się, aby podczas trwającej sesji Sejmiku protestujący mieszkańcy mieli okazję wypowiedzieć swoje racje. Wicemarszałek Bogdan Romaniuk zaprosił mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się w Trzcianie i zapewniał zgromadzonych, że wybierany jest najmniej kontrowersyjny przebieg. Marszałek Władysław Ortyl stwierdził, że lokalizacja to decyzja zarządu, nie Sejmiku, dodał, że nie chcą podczas sesji rozstrzygać, doprowadzać do debaty, skoro proces nie jest zakończony. Chciałby, żeby żadna decyzja nie budziła kontrowersji, ale przez kilka lat kadencji zawsze były protesty społeczne.

Comments are closed.