Przedszkolaki świętowały Dzień Niepodległości

Najmłodsi mieszkańcy Dębicy uroczyście i radośnie obchodzili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na akademii w Miejskim Przedszkolu numer 6 dzieci recytowały wiersze, śpiewały patriotyczne pieśni oraz przedstawiały polskie legendy.

 

Starszaki z Miejskiego Przedszkola numer 6 w Dębicy przygotowały dla swoich młodszych kolegów i koleżanek program słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki ubrane w barwy narodowe wspólnie odśpiewały Mazurka Dobrowskiego, a także zatańczyły poloneza nasz taniec narodowy. Dzieci przedstawiły również historię powstania Polski oraz legendę o Warsie i Sawie. Swoimi występami pokazały, że nie tylko posiadają wiedzę na temat naszego kraju, ale także są dumne z tego, że są Polakami. W przedstawieniu najmłodsi dębiczanie poruszyli także temat naszej małej Ojczyzny, czyli miasta i regionu w którym żyjemy.

Marzena Pałka dyrektor Miejskiego Przedszkola numer 6 podkreślała, jak ważna jest edukacja dzieci i uczenie już od najmłodszych lat przywiązania do własnego kraju oraz miłości zarówno dużej jak też małej Ojczyzny. Grono pedagogiczne tej placówki od lat angażuje się w wychowanie patriotyczne swoich podopiecznych organizując konkursy i prelekcje z historykami. Uroczysta akademia była wyjątkowym, radosnym przedszkolnym dniem dla dzieci i z pewnością najmłodsi mieszkańcy naszego regionu zapamiętają to wydarzenie i podzielą się swoimi przeżyciami z najbliższymi. Na wszystkie przedszkolaki po występach czekał słodki poczęstunek.

Comments are closed.