Remont na ul. Wielopolskiej

Na ulicy Wielopolskiej w Dębicy trwa gruntowny remont. Przebudowa ulicy bardzo utrudniła wejście na cmentarz odwiedzającym groby w dniu Wszystkich Świętych.

 

Ulica Wielopolska to jedna z najdłuższych ulic w naszym mieście. Rozpoczyna się przy ul. Rzeszowskiej, a kończy w Stasiówce. Pod koniec października rozpoczął się gruntowny remont odcinka od Ronda przy Kościele św. Miłosierdzia do Stasiówki. Przebudowywany jest chodnik oraz nawierzchnia w tych miejscach gdzie była bardzo zniszczona. Prace przy budowie tego odcinka zbiegły się z dniem Wszystkich Świętych. Odwiedzający groby na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej musieli chodzić po kamieniach. Przy natężonym ruchu samochodów nie było możliwości wejść na jezdnię i marsz po rozkopanym chodniku nie ominął odwiedzających cmentarz.

Mieszkańcy Dębicy podkreślali, że gruntowny remont terenu w pobliżu cmentarza na przełomie października i listopada to niezbyt dobry pomysł. Andrzej Reguła – starosta powiatu dębickiego tłumaczy, że dopiero we wrześniu dostali dofinansowanie z województwa na przebudowę tej drogi i prace remontowe mogły się rozpocząć dopiero teraz. Przebudowa tej drogi to koszt 2 mln. 400 tys zł. Starostwo powiatowe w Dębicy pozyskało dofinansowanie na tą inwestycje 900 tysięcy zł z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Comments are closed.