Rozwój Stref Ekonomicznych w Powiecie Dębickim

Jak rozwijają się strefy ekonomiczne w powiecie dębickim? Czy ich powstanie znacząco zmniejszyło bezrobocie w naszym regionie? Kiedy tak naprawdę utworzenie Stref Ekonomicznych zacznie przynosić realne, znaczące wpływy do gminnego budżetu? Jakie firmy obecnie są zainteresowane inwestowaniem na tym terenie ? – sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji regionalnej PTVR.

 

Przypomnijmy, że na terenie Gminy Dębica. uruchomiono w ostatnich latach kolejne dwie Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec w miejscowościach Zawada i Pustków Strachów. Dębickie Podstrefy rozwijają się i stale powiększa się liczba inwestorów. Na terenie naszego powiatu zainwestowały już między innymi takie firmy jak: Olimp Labs, Hutchinson, Aksil, TIZ Implements, Śnieżka, Interplastik, a ostatnio uroczystym wbiciem łopaty, rozpoczęła się budowa fabryki firmy Makdor w Pustkowie Strachowie. Zdaniem radnego Stefana Bieszczada, aby zachęcić kolejne firmy i wielkie koncerny do budowania zakładów w naszym powiecie powinniśmy również zadbać o edukacje i przygotowanie młodych odpowiednio wykształconych ludzi do pracy w firmach, które już powstały na naszym terenie i w przyszłości będą tutaj inwestowały.

Dębickie Podstrefy Ekonomiczne już przynoszą pozytywne efekty gospodarcze dla naszego regionu, wielu mieszkańców znalazło pracę na terenie w nowo wybudowanych fabryk, co znacznie przyczyniło się do spadku bezrobocia w naszym powiecie. Jednak na wymierne skutki i znaczące wpływy do budżetu samorządów trzeba jeszcze poczekać. Stefan Bieszczad radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej uważa jednak, że tego typu specjalne strefy ekonomiczne to przede wszystkim szansa dla dużych, bogatych koncernów zagranicznych. Mamy zatem nadzieję, że kolejne firmy będą zainteresowane inwestowaniem w naszym regionie, co z pewnością przyczyni się do rozwoju gospodarczego całego Powiatu Dębickiego.

Comments are closed.