Ryszard Paprocki „Oblicza sztuki”

Instalacje przestrzenne, iluminacje, obrazy, rzeźby, fotografie, murale 3D – to tylko niektóre z prac Ryszarda Paprockiego jakie można zobaczyć w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Wystawa „Oblicza sztuki” otwarta będzie dla zwiedzających do 16 września.

 

„ Oblicza sztuki” to jedna z największych wystaw czasowych w historii Muzeum Regionalnego w Dębicy. W skład ekspozycji wchodzi kilka instalacji przestrzennych, dziesiątki obrazów, rzeźb, a także zdjęcia murali 3D, które artysta zaprojektował i wykonał zarówno na terenie naszego kraju, jak też za granicą. „Oblicza sztuki” to prezentacja niemal wszystkich dokonań i zainteresowań artystycznych wywodzącego się z ziemi dębickiej Ryszarda Paprockiego. Artysta swoimi pracami chciał również oddać hołd wielkiemu polskiemu kompozytorowi Krzysztofowi Pendereckiemu, którego twórczość, jak podkreśla, jest dla niego bardzo często artystyczną inspiracją .

W Muzeum Regionalnym można zobaczyć wizualną prezentację utworu „Utrenje” stworzoną na podstawie oryginalnej partytury kompozytora. Podczas wernisażu Ryszard Paprocki zaproponował również, że wykona w Dębicy mural na cześć wielkiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. Wyjątkową wystawę Ryszarda Paprockiego przedstawiającą oblicza jego sztuki można oglądać jeszcze do 16 września w Muzeum Regionalnym w Dębicy.

Comments are closed.