Samorząd Województwa Podkarpackiego pomaga gminie Sośno

Sto dwadzieścia tysięcy złotych – taka kwota z budżetu województwa podkarpackiego trafi do gminy Sośno w powiecie sępolińskim w województwie kujawsko – pomorskim. Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego podjęli taką uchwałę w sprawie pomocy poszkodowanej gminie , która ucierpiała w wyniku czerwcowych nawałnic i trąb powietrznych.

 

Marszałek Władysław Ortyl zwrócił uwagę na potrzebę solidaryzowania się z poszkodowanymi w wyniku działania żywiołów. Ta decyzja to zwykły ludzki odruch, wynikający z wrażliwości na ludzką krzywdę. Podobnego zdania jest Stefan Bieszczad – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Pomoc finansowa zostanie przeznaczona na zakup mieszkania lub kontenerów mieszkalnych dla ludzi, którzy stracili dach nad głową. Szacunkowy koszt zakupu mieszkania wynosi około 50 tysięcy złotych, natomiast koszt kontenera od 30 tysięcy do 50 tysięcy złotych.
Pomoc finansowa w formie dotacji celowej lub pomoc rzeczowa może być udzielana z budżetu Województwa Podkarpackiego innym jednostkom samorządu terytorialnego.

Comments are closed.