Słońce szkodzi, czy pomaga?

Jak chronić się przed upałami ? Jak unikać poparzeń słonecznych i co zrobić, aby mieć piękną złotą opaleniznę sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

 

Na wakacje i słońce czekamy z utęsknieniem. Cieszymy się, gdy wreszcie możemy rozpocząć plażowanie. Ale opalajmy się z głową, bo słońce ma zarówno dobroczynny jak i negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Słońce działa dobroczynnie na nasz organizm, dostarczając nam witaminy D, ale nie zapominajmy, żeby przed wyjściem na plażę posmarować się kremem z filtrem. Pani doktor Lucyna Samborska radzi, aby do trzeciego roku życia nie opalać naszych pociech. Jeśli wychodzimy z dzieckiem na spacer, koniecznie zabezpieczmy jego skórę – kremem z wysokim faktorem: 30 lub 50.

Jeśli już przedawkujemy słońce i nasza skóra jest poparzona to warto zastosować różnego rodzaju preparaty. Pamiętajmy również,
że opalenizna z solarium jest niezdrowa. Najlepiej całkowicie zrezygnować ze sztucznego opalania się. Lekarze i farmaceuci przypominają, że niektóre zioła też wchodzą w interakcje ze słońcem i przed wyjściem na plaże nie powinniśmy pić wywaru z dziurawca.

Comments are closed.