Spływ Kajakowy „Dla Niepodległej”

Prawie 70 (siedemdziesięciu) kajakarzy z całego Województwa Podkarpackiego wzięło udział w spływie z Dębicy do Mielca. Podczas imprezy Mateusz Kutrzeba – kandydat PiS na burmistrza zawrócił uwagę na konieczność zagospodarowania bulwarów i zaproponował, że wybuduje w miejscu przystań kajakową.

 

Uroczystym występem Orkiestry Dętej Gminy Dębica rozpoczął się tegoroczny spływ kajakowy pod hasłem „100 lat Niepodległej”. Kajakarze między innymi z Dębicy, Mielca, Kozłowa i Jasła wzięli udział w ponad ośmiogodzinnym spływie po Wisłoce na trasie z Dębicy do Mielca w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Specjalnie na tą imprezę sprowadzonych zostało kilkanaście biało-czerwonych kajaków, a na innych dumnie powiewały polskie flagi. Głównym celem jaki przyświecał organizatorom spływu było szerzenie wśród uczestników i zaproszonych gości, postawy patriotycznej, dumy z naszej historii i radości z odzyskania niepodległości, a także promocja walorów przyrodniczych i krajobrazowych regionu.

Podczas spływu poruszony został również temat zagospodarowania terenów zielonych znajdujących się pomiędzy Wisłoką, a wałami przeciwpowodziowymi. Jak twierdzi Mateusz Kutrzeba radny miejski i kandydat PiS na burmistrza, miasto może bez problemu przejąć od Wód Polskich tereny od mostu w miejscowości Zawierzbie, aż po zaporę w okolicy stawów. Radny rozmawiał już na ten temat podczas spotkania w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na tym terenie zielonym zgodnie z pomysłem Mateusza Kutrzeby zostałby wybudowany plac zabaw dla dzieci, siłownia dostosowana do osób starszych i niepełnosprawnych, powstałyby również miejsca do grillowania, punkty gastronomiczne, strzeżona miejska plaża oraz ścieżki rowerowe i profesjonalna bieżnia.

Tegoroczny spływ kajakowy to pierwsza taka impreza na trasie z Dębicy do Mielca, ale jak podkreślają organizatorzy pomysł będzie kontynuowany w następnych latach. Mateusz Kutrzeba chciałby, żeby w przyszłości dębickie bulwary zaczęły tętnic życiem i stały się miejscem spotkań mieszkańców Dębicy. Radny ma nadzieję również, że uda się reaktywować bogatą, przedwojenną historię kajakarstwa w naszym mieście.

Comments are closed.