Spływ Kajakowy „Wisłoka 2018”

W sobotę 30 czerwca odbędzie się osiemnasty Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Wisłoka 2018” na trasie Pilzno-Dębica-Kozłów. W tym roku impreza zorganizowana została w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Ogólnopolski Spływ Kajakowy po rzece Wisłoka wpisał się na stałe w kalendarz imprez turystyczno-sportowych w naszym regionie. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Dębickiego, ale także uczestników z innych regionów Polski. Pasjonaci kajakarstwa i turystyki biorą udział w spływie nie tylko ze względów rekreacyjno – sportowych, atutem tej imprezy są także wyjątkowo piękne, malownicze krajobrazy naszej gminy.

Tradycyjnie zmagania podzielone będą na dwa etapy: pierwszy odbędzie się na trasie Pilzno-Dębica, a drugi rozpocznie się na tamie
w naszym mieście, a zakończy w Kozłowie. W Spływie „Wisłoka 2018” mogą wziąć udział wszyscy chętni. Warunkiem jest posiadanie własnego kajaku wyposażonego z niezbędny sprzęt ratunkowy. W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia wymagana jest zgoda rodziców. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w spływie tylko w kajaku „dwójce” lub „trójce” pod opieką osoby dorosłej. Zapisy na tegoroczny XVIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy odbędą się w dniu zawodów, czyli 30 czerwca od godziny 9:00 przy zaporze w Pilźnie.

Comments are closed.