Spotkanie Organizatorów, Artystów i Mecenasów Dębickich Widowisk Muzycznych

Za nami kolejne, niewątpliwie ważne wydarzenie artystyczne w naszym regionie. Co roku w Jałowcach, koło Dębicy spotykają się organizatorzy, aktorzy, muzycy, pomysłodawcy oraz mecenasi dębickich widowisk artystycznych, a także członkowie Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej. Okolicznościowa impreza odbyła się w połowie września na początku nowego sezonu artystycznego.
Przypomnijmy, że tym roku, ze względu na trwający remont Domu Kultury MORS widowisko artystyczne Pawła Adamka, którego premiera tradycyjnie odbywa się w dniu Narodowego Święta Trzeciego Maja wystawione zostało wyjątkowo na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy.

 

Amatorzy, profesjonalni muzycy i soliści zaprezentowali publiczności spektakl pod tytułem „Tych miasteczek nie ma już…” oparty na motywach, między innymi znanego musicalu „Skrzypek na dachu” oraz listu Andrzeja Fredry do Henryka Sienkiewicza. W tym niecodziennym, zorganizowanym z dużym rozmachem przedsięwzięciu muzycznym udział wzięło prawie 200 artystów, którzy przez wiele miesięcy pod kierownictwem Pawła Adamka i Jakuba Bulzaka przygotowywali to przedstawienie. W przedstawieniu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpili profesjonalni soliści, artyści amatorzy, chóry parafialne, zespoły taneczne oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy.

Spektakl wyreżyserował Jakub Bulzak,, który podkreślał, że praca nad tym przedstawieniem była zarówno dla niego jak, też dla wszystkich aktorów bardzo dużym wyzwaniem. Organizatorem spotkania w Jałowcach, podobnie jak w latach ubiegłych, był Stefan Bieszczad – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej, który zaprosił wszystkich twórców i wykonawców musicalu, aby podziękować Im za kreatywność, zaangażowanie i pracę podczas przygotowywania widowiska artystycznego pod tytułem „Tych miasteczek nie ma już…”.
Prezes Bieszczad podkreślał także ogromy kunszt artystyczny i profesjonalizm wszystkich, którzy występowali na scenie, przyznał również, że zaprezentowany w tym roku musical zrobił na nim bardzo duże wrażenie.

Musical „Tych miasteczek nie ma już”…to zdecydowanie nowa, inna forma widowiska muzycznego, jakie wyjątkowo w tym roku,
z dużym rozmachem zaprezentowali artyści. Spektakl podobał się mieszkańcom Dębicy i całego regionu, którzy licznie wypełnili salę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tegoroczna premiera podobnie, jak poprzednie niewątpliwie okazała się kolejnym sukcesem zespołu Pawła Adamka, nagradzanego gromkimi brawami po każdym przedstawieniu. Uczestnicy spotkania w Jałowcach, także zgodnie podkreślali, ze podczas tego musicalu bawili się znakomicie, a Paweł Adamek i Jego aktorzy po raz kolejny pokazali , że „dębickie widowiska muzyczne” są wyjątkowymi wydarzeniami” dostarczającymi publiczności niezapomnianych doznań artystycznych.

Widowiska muzyczne Pawła Adamka to przedsięwzięcia kulturalne, które promują Dębicę nie tylko w regionie, ale także w całej Polsce
i na świecie.Przez lata przedstawienia odbywały się w starej, pamiętającej jeszcze czasy PRL-u sali widowiskowej Domu Kultury MORS, jednak dzięki osobistemu zaangażowaniu Stefana Bieszczada Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz włodarzy naszego miasta, udało się pozyskać środki oraz rozpocząć modernizację tego obiektu i już w przyszłym roku, kolejne przedstawienie muzyczne będziemy mogli zobaczyć w nowej, zmodernizowanej sali wyremontowanego Domu Kultury. Na taką inwestycje nasze miasto czekało co najmniej kilkanaście lat.

Paweł Adamek już planuje kolejne przedstawienie na scenie zmodernizowanego Domu Kultury i tak się składa, że będzie wydarzenie jubileuszowe, ponieważ artyści pod kierunkiem swojego Mistrza zaprezentują premierowe dzieło po raz XX-ty. Zatem artystów i Pawła Adamka czeka kolejne wyzwanie. W przyszłym, jubileuszowym roku zobaczymy operę na nowej scenie zmodernizowanego
i przebudowanego Domu Kultury Mors w Dębicy. Niektórzy już nie mogą doczekać się tej premiery, zwłaszcza, że wykonawcy będą mieli zupełnie inne warunki do pracy, a publiczność komfortową i klimatyzowaną salę widowiskową na terenie nowoczesnego obiektu. Dobrze, że w Dębicy są ludzie, którym chce się realizować takie wyjątkowe przedsięwzięcia oraz mecenasi kultury, przedsiębiorcy
i radni, którzy potrafią pomagać, wspierać oraz skutecznie zabiegać o środki na modernizację obiektów kulturalnych i realizację takich wyjątkowych widowisk muzycznych.

Comments are closed.