Stypendia w Gminie Dębica

65 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studentów otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Gmina Dębica w tym semestrze na ten cel przeznaczyła ponad 20 tysięcy złotych.

 

Gmina Dębica już od 2004 roku przyznaje stypendia naukowe i sportowe studentom oraz uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Drugi rok z rzędu takie wsparcie finansowe otrzymują również młodzi ludzie, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami artystycznymi. Stypendia przyznawane są za każdy semestr – w tym półroczu samorząd przeznaczył na ten cel ponad
20 tysięcy złotych, a na kolejny zabezpieczono już środki w kwocie 24 tysięcy złotych.

Stypendia naukowe otrzymało czterdzieścioro sześcioro uczniów i studentów, sportowe sześć osób, a artystyczne aż 15 młodych aktorów, tancerzy i wokalistów. Tak duża liczba stypendystów świadczy o tym, że w naszym regionie nie brakuje zdolnej młodzieży, która rozwija swoje pasje naukowe, sportowe i artystyczne. Bardzo dobrze również, że samorządy wspierają najzdolniejszych młodych ludzi.

Comments are closed.