Super OES Gminy Dębica

34 załogi rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Dębica w kolejnym Super OES-ie zorganizowanym przez Automobilklub STOMIL.
Trasa rajdu przebiegała krętymi, malowniczymi drogami naszej gminy, a zawodnicy podzieleni zostali na 5 kategorii, w zależności od pojemności silników aut, którymi startowali.

 

W ramach 5 Rundy Pucharu Automobilklubu STOMIL zawodnicy zmagali się z trudnymi technicznie, ale malowniczymi i atrakcyjnymi dla kibiców drogami na terenie Gminy Dębica. Super OES wyznaczono na odcinku od Głobikówki do Głobikowej. Kierowcy mieli do pokonania dwukilometrowy odcinek drogi asfaltowej na terenie Sołectwa Głobikowa. Wszystkie ekipy trzykrotnie musiały przejechać wyznaczoną trasę. Zdaniem uczestników OES był niezwykle ciekawy, ale też wymagający sporych już umiejętności, ze względu na ciasne zakręty i wąskie odcinki leśnych, gminnych dróg. Wystarczył niewielki błąd, aby samochód wypadł z wyznaczonego toru jazdy.

Podczas Super OES-u dwie załogi wypadły z trasy, ale nikomu nic się nie stało, uszkodzeniu uległy tylko samochody. Zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach. Najszybsza na mecie była startująca seatem Leonem, w klasie K 4 załoga w składzie Andrzej Kaczmarek z pilotem Dominikiem Paskiem. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali strażacy-ochotnicy z terenu Gminy Dębica, ratownicy medyczni oraz 21 licencjonowanych sędziów z Automobilklubu STOMIL. Dłuższy reportaż z tegorocznego Super OES-u Gminy Dębica już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.