Szewczyk, Rokosz, Rączka — wygrywają II turę wyborów samorządowych

Jak już informowaliśmy Państwa na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej druga tura wyborów samorządowych nie przyniosła zmian.
W mieście nadal będzie rządził Mariusz Szewczyk, w gminie Dębica Stanisław Rokosz, a w gminie Żyraków – Marek Rączka.

 

Mariusz Szewczyk zdobył 9508 głosów, a Mateusz Kutrzeba 7912. Obecny włodarz wygrał z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w 18 obwodach. Mariusz Szewczyk kierował miastem w 2010 roku, potem w latach 2014 – 2018. Teraz przed nim pięcioletnia kadencja. Mateusz Kutrzeba będzie pracował w Radzie Miejskiej na rzecz mieszkańców Dębicy. Mariusz Szewczyk w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji regionalnej zapewniał że na samym początku nowej kadencji dokończy wszystkie inwestycje drogowe, które obecnie realizowane są na terenie Dębicy.

W Gminie Dębica nie było niespodzianki – ponownie wygrywa Stanisław Rokosz, który w drugiej turze pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości Adama Pieniążka. Na Stanisława Rokosza głosowało 5942 mieszkańców. Na Adama Pieniążka swój głos oddało 4716 wyborców. Na rzecz mieszkańców będzie pracował jako radny Gminy Dębica. Stanisław Rokosz zamierza kontynuować swój program rozwoju Gminy, zwracając szczególną uwagę na potrzeby mieszkańców w każdej grupie wiekowej. Jak podkreślał, wprowadzi niewielkie zmiany na stanowiskach kierowniczych w Urzędzie Gminy.

W Gminie Żyraków także bez niespodzianki – wygrał ponownie Marek Rączka, pokonując w II turze wyborów Krzysztofa Tylca
– kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Comments are closed.