Szewczyk, Rokosz, Rączka wygrali II turę wyborów samorządowych

Mariusz Szewczyk nadal będzie rządził Dębicą. W II turze wyborów pokonał Mateusza Kutrzebę – kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

 

Według pierwszych nieoficjalnych wyników II tury wyborów samorządowych przez kolejne pięć lat burmistrzem Dębicy będzie ponownie Mariusz Szewczyk. Obecny włodarz Dębicy w dogrywce pokonał Mateusza Kutrzebę kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z przedwyborczymi zapowiedziami Mariusz Szewczyk zamierza efektywnie i rozsądnie zarządzać miastem „tak”, żeby wprowadzane przez Niego zmiany były wyraźnie odczuwalne przez wszystkich dębiczan. Mariusz Szewczyk chciałby być burmistrzem wszystkich mieszkańców naszego miasta, także tych, którzy swoje głosy oddali na Mateusza Kutrzebę. Zgodnie ze swoim wyborczym programem Mariusz Szewczyk w swojej pracy na stanowisku burmistrza Dębicy będzie realizował sprawdzony kierunek zmian
w mieście zwracając uwagę na programy prospołeczne adresowane do rodzin w naszym mieście, a także na rozwój przedsiębiorczości, bezpieczeństwo oraz zdrowie i jakość życia mieszkańców.

Natomiast w Gminie Dębica nie było niespodzianki – ponownie wygrywa Stanisław Rokosz, który w drugiej turze pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości Adama Pieniążka. Na Stanisława Rokosza głosowało 5942 mieszkańców, natomiast na Adama Pieniążka swój głos oddało 4716 wyborców. Stanisław Rokosz od wielu lat zasiada w fotelu włodarza Gminy Dębicy i przez kolejne pięć nadal będzie rządził gminą. Jednak w tym roku, po raz pierwszy wójt o reelekcje musiał walczyć w II turze. Stanisław Rokosz zamierza kontynuować swój program rozwoju Gminy, zwracając szczególną uwagę na potrzeby mieszkańców w każdej grupie wiekowej, potencjał gospodarczy całego regionu oraz kontynuowanie działań zmierzających do rozbudowy i pełnej reaktywacji Uzdrowiska Latoszyn Zdrój.

W Gminie Żyraków także bez niespodzianki – wygrał ponownie Marek Rączka, pokonując w II turze wyborów Krzysztofa Tylca – kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Więcej na temat wyników tegorocznych wyborów samorządowych w Dębicy i regionie, a także komentarze zwycięzców i przegranych w kolejnych materiałach na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej w sieci Multimedia Polska oraz w Internecie na www.ptvr.pl

Comments are closed.