Trwa głosowanie na budżet obywatelski

Do siedemnastego grudnia można oddać głos na projekt , który realizowany będzie w ramach budżetu obywatelskiego. Lista projektów znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego w Dębicy.

 

Wszystkie projekty zarówno te ogólnomiejskie jak i osiedlowe ogłosił burmistrz Mariusz Szewczyk podczas konferencji prasowej.
W projektach ogólnomiejskich znalazło się budowa placu zabaw przy Domu Kultury „Śnieżka”, elektroniczny system sprzedaży biletów, przebudowa płyty Rynku poprzez modernizację istniejących fontann i zagospodarowanie zieleni wokół Rynku, remont stadionu lekkoatletycznego przy publicznej Szkole Podstawowej nr 5. Burmistrz zachęca wszystkich mieszkańców miasta do głosowania, ponieważ jak sama nazwa wskazuje te inwestycje mają być wybrane przez mieszkańców miasta.

W projekcie budżetu obywatelskiego w kategorii osiedlowej znalazły się miedzy innymi budowa boisk i placów zabaw. Głosować można online przez stronę Urzędu Miasta Dębicy lub w dwóch punktach na terenie miasta. Dotychczasowe dwie edycje budżetu obywatelskiego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Dębicy. W ramach budżetu obywatelskiego 2016 r. wykonano m.in.renowację zabytkowego parku przy Domu Kultury Śnieżka w Dębicy, budowę dużego boiska sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 12. Wiele inwestycji jest w trakcie realizacji.
Na projekt budżetu obywatelskiego jeden ogólnomiejski, a drugi osiedlowy można głosować do 17 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia.

Comments are closed.