Turniej Tenisa Ziemnego DEGUM CUP

26 młodych zawodników z całego Podkarpacia wzięło udział w kolejnym Turnieju Tenisa Ziemnego zorganizowanym na całorocznych kortach DEGUM w Dębicy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak też rodziców.

 

Szóstą odsłonę zmagań DEGUM Cup rozpoczęli najmłodsi miłośnicy tenisa ziemnego, którzy rywalizowali w zabawach sprawnościowych. Natomiast dziesięcioro starszych zawodników, zarówno dziewcząt, jak też chłopców rozegrało mecze w tzw. kategorii pomarańczowej, czyli na powierzchni trzech czwartych kortu tenisowego. Młodzi zawodnicy podczas spotkań wykazali się nie tylko dobrą techniką i finezyjnymi poprawnymi uderzeniami, ale także umiejętnością przewidywania zagrań przeciwnika. Na widowni nie zabrakło dumnych rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy, a także udzielali im cennych sportowych rad. Zapytaliśmy młodych zawodników: czy lubią grać w tenisa, dlaczego wybrali ten sport i zdecydowali się wziąć udział w turnieju oraz jak podobają Im się korty na których rozgrywane są zawody?

Po zaciętym meczu w finale ostatecznie zwyciężył Wojciech Filar, drugie miejsce zdobył Maksymilian Turek, a trzecie Kuba Olszewski. Chłopcy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary, medale i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy postanowili przyznać jeszcze tytuł najlepszego zawodnika turnieju Marii Chęciek i Bartoszowi Kisielowi. Dłuższa relacja z tej niewątpliwie udanej tenisowej imprezy już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.