Uczniowie SP nr 3 mają nową halę sportową

Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy otwarto nowoczesną, przestronną halę gimnastyczną. Specjalnie na tą okazję młodzież placówki zaprezentowała pokaz kilku dyscyplin sportowych.

 

Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Podkarpackiego Wicekuratora Oświaty, władz miejskich przedstawicieli Rady Miejskiej, a także uczniów i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 3. Uroczystość była zwieńczeniem długoletnich starań władz miasta o wybudowanie w Dębicy hali, która spełniałaby standardy nowoczesnych obiektów infrastruktury sportowej. Kosz tej inwestycji to ponad cztery miliony złotych. Koordynacją prac przy budowie hali sportowej zarządzał Dariusz Pierzchała, który był dyrektorem Gimnazjum nr 2, a obecnie jest zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy.

Radny Miejski Paweł Ochab, który jest absolwentem tej szkoły cieszył się, ze młodzi ludzie mają doskonałe warunki do rozwoju sportowego. Uczniowie placówki bardzo sobie chwalą nowe otoczenie. Na nowej hali znajduje się boisko do koszykówki, 3 boiska do siatkówki (1 główne i 2 boczne), boisko do piłki ręcznej oraz boisko do tenisa ziemnego. Co więcej, hala posiada zaplecze socjalno-sanitarne oraz magazyn na sprzęt sportowy. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Zebrani goście dokonali oficjalnego otwarcia hali, symbolicznie przecinając wstęgi. Jednym z gości był Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, który przekazał uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 piłki do gry. Otwarcie hali sportowej uświetniły występy artystyczne i sportowe przygotowane przez uczniów placówki.

Comments are closed.