Uliczne Jasełka zgromadziły tłumy dębiczan

Już po raz szósty ulicami Dębicy przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku uroczystościom, które rozpoczęły się mszą świętą
w kościele pw. Ducha Świętego przyświecało hasło „Odnowi oblicze ziemi”.

 

Pomimo nienajlepszej pogody, niskiej temperatury i opadów śniegu, dębiczanie nie zawiedli i licznie, całymi rodzinami wzięli udział w marszu z okazji Święta Trzech Króli, aby wyrazić radość z narodzin Chrystusa i wspólnie wziąć udział w scenach biblijnych odegranych na ulicach naszego miasta. Pierwsza z nich przygotowana przez grupę Soul Dance, odbyła się na schodach kościoła pw. Ducha Świętego. W ulicznych jasełkach wystąpili dębiczanie, którzy na co dzień z aktorstwem mają niewiele wspólnego. W role Trzech Króli wcielili się: Michał Smoła, Tomasz Czapla i Wiesław Przybysz.

Jak podkreślali organizatorzy, tegoroczny Marsz Trzech Króli, pomimo niełatwych warunków pogodowych, można po raz kolejny zaliczyć do udanych. Głównym organizatorem marszu było Starostwo Powiatowe w Dębicy, ale w realizację tego przedsięwzięcia licznie włączyli się mieszkańcy reprezentujący różne lokalne środowiska. Szósty Orszak Trzech Króli zakończył się na dębickim Rynku, gdzie miała miejsce ostatnia biblijna scena. Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń od włodarzy skierowanych do mieszkańców miasta oraz wspólnego kolędowania, a także widowiskowego pokazu balonów wypełnionych helem przyniesionych i wypuszczonych przez najmłodszych dębiczan biorących udział w Orszaku.

Comments are closed.