Uroczyste otwarcie Przychodni Zdrojowej w Latoszynie

Władze Gminy Dębica uroczyście zainaugurowały budowę basenu rehabilitacyjnego w Latoszynie oraz Przychodni Zdrojowej, która od 2 lipca działa i przyjmuje pacjentów. W uroczystościach wzięli udział samorządowcy, władze województwa podkarpackiego oraz parlamentarzyści.

 

Gmina Dębica uruchomiła przychodnię na terenie Uzdrowiska w Latoszynie. To pierwszy budynek w ramach całego kompleksu, którego budowa rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku. Obiekt jest przestronny, wyposażony w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Przychodnia działa od 2 lipca tego roku i przyjmuje pierwszych pacjentów. Wójt Stanisław Rokosz cieszy się, że po wielu latach starań udało się uruchomić Przychodnię Zdrojową. Uroczystości otwarcia były okazją do wręczenia pamiątkowych medali tym wszystkim, którzy pomagali w rozwoju tego przedsięwzięcia.

Medale odebrali parlamentarzyści, a także władze Województwa Podkarpackiego. Medale zostały też wręczone  radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Dużą pomocą w powstawaniu uzdrowiska Latoszyn służył Jan Golba, burmistrz Muszyny, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych w Polsce. Marcin Ciszek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica przedstawił historię reaktywacji uzdrowiska, odbyła się także krótka część artystyczna. Podczas uroczystości podpisano poświęcono i wmurowano akt erekcyjny pod budowę basenu rehabilitacyjnego. Będzie to czwarty tego typu basen z unikalnymi wodami siarczkowymi w Polsce.

Władze Gminy Dębica oraz prezes uzdrowiska Latoszyn Paweł Wolicki będą starać się o pozyskanie inwestora, który wybuduje hotele dla kuracjuszy z całej Polski. Ze wszystkich zabiegów w Przychodni Zdrojowej na razie bezpłatnie ze skierowaniem od lekarza będą mogli korzystać mieszkańcy Gminy Dębica. Wójt Stanisław Rokosz wierzy, że w krótkim czasie do Latoszyna będą mogli przyjeżdżać kuracjusze z całej Polski.

Comments are closed.